Zatrzymanie sprawcy podpaleń i uszkodzeń samochodów w Chełmnie

Zatrzymanie sprawcy podpaleń i uszkodzeń samochodów w Chełmnie

W małym mieście Chełmno znajdującym się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, doszło do incydentu z udziałem 30-letniego mężczyzny. Mężczyzna, który jest już dobrze znany miejscowej policji z powodu odsiadki za wcześniejsze przestępstwa podobnego rodzaju, został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zapadły na niego podejrzenia dotyczące podpalenia dwóch aut oraz uszkodzenia kolejnych trzech.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy pomiędzy środą a czwartkiem, dokładnie 19 października. Policja oraz straż pożarna z Chełmna otrzymały zgłoszenie o płonących pojazdach, które natychmiast postanowili zbadać.

Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie udostępniła informacje dotyczące przypadku, potwierdzając, że dwa samochody padły ofiarą podpalenia. Dodano również, że trzy inne pojazdy stojące w bliskim sąsiedztwie zostały uszkodzone. Wszystkie te informacje wynikały z przeprowadzonych przez policję czynności.

Sukcesem okazało się zatrzymanie podejrzanego. To właśnie 30-letni mieszkaniec Chełmna, który ma na swoim koncie wcześniejsze wyroki za podobne przestępstwa, stał się głównym podejrzanym. Teraz, jeżeli zostanie uznany za winnego, czeka go surowa kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.