Chełmno otrzymało 11 milionów na bloki komunalne

Chełmno otrzymało 11 milionów na bloki komunalne

W ramach programu 500 plus, w Chełmnie powstaną nowe mieszkania o dobrym standardzie i niskim czynszu. Wszystko to w ramach rządowego programu dotyczącego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Pierwsze decyzje już zapadły

Pierwsze samorządy, w tym gmina miasto Chełmno, otrzymają rządowe pieniądze na ten cel. Burmistrz Chełmna i prezes Chełmińskiej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Sp. z o.o. odebrali z rąk ministra rozwoju i technologii decyzję o przyznaniu dofinansowania na rozwój mieszkalnictwa w Chełmnie. Dofinansowanie wynosi 10 746 881,20 zł i pochodzi z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego.

Jak wygląda projekt?

Projekt zakłada budowę 44 nowych mieszkań komunalnych w samym centrum miasta, przy ul. Kościelnej. Dofinansowanie to pozwoli na poprawę warunków lokalowych w mieście. Kwota dotacji przeznaczona na ten cel w tym roku to ponad 1,65 mld złotych.  A wysokość bezzwrotnych dopłat może wynieść nawet 80% kosztów inwestycji. Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, informuje, że program wsparcia budownictwa komunalnego jest bardzo popularny, a lista inwestycji, które zostaną zrealizowane z pomocą państwa, wydłuża się, a budżet programu wynosi aż 1,65 mld zł.