Czy Stadion Miejski będzie nosił imię po srebrnym medaliście?

Czy Stadion Miejski będzie nosił imię po srebrnym medaliście?

Ostatnio gorącym tematem w Chełmnie jest objęcie Stadionu Miejskiego honorowym patronatem. Mówi się dużo, że będzie to wicemistrz olimpijski z Barcelony. O kogo chodzi i kiedy obiektowi zostanie nadane imię?

Trwają dyskusje nad nadaniem imienia

Stadion Miejski w Chełmnie wybudowano w 1937 roku. Ponad pół wieku później modernizacji poddano murawę, a w roku 2016 cały obiekt przeszedł gruntowny remont. Obecnie stadionem zarządza Klub Sportowy Chełminianka. Już jakiś czas temu pojawiły się głosy, aby obiektowi nadać imię. Propozycja miała wyjść od mieszkańców Chełmna. Pomysł dotyczył tego, aby stadionowi nadać imię po srebrnym medaliście Igrzysk Olimpijskich Grzegorzu Mielcarskim. Sportowiec odniósł duży sukces w piłce nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, zdobywając z reprezentacją Polski drugie miejsce. Idea przypisania imienia jest zatem bardzo trafna i została dobrze przyjęta przez władze miasta. Obecnie nie ma jasnego stanowiska, kiedy może to nastąpić ani to, czy rzeczywiście stadion będzie nosił imię Grzegorza Mielcarskiego. Być może w międzyczasie pojawią się inne sugestie, choć na ten moment nic na to nie wskazuje.

W planach jest modernizacja trybun na stadionie

Grzegorz Mielcarski jest jak do tej pory najlepszym kandydatem do tego, aby stadion miejski został nazwany jego imieniem i nazwiskiem. Warto podkreślić, że sprawa może rozwiązać się już za niedługo, ponieważ dokładnie w 2022 roku obchodzimy 30. rocznicę od zdobycia wicemistrzostwa przez reprezentację Polski na IO w Barcelonie. Grzegorz Mielcarski jest jedynym sportowcem z Chełmna, który zdobył medal na Igrzyskach Olimpijskich. Kolejną sprawą po nadaniu imienia jest remont trybun, którym potrzebna jest modernizacja. Miasto walczyło o przebudowę lub budowę zupełnie nowych trybun, ale przeważyły wymagania programów rządowych. Pozostaje zatem ustalić budżet na inwestycję i wykonać pierwszą dokumentację dotyczącą modernizacji.

Jeden komentarz o “Czy Stadion Miejski będzie nosił imię po srebrnym medaliście?

  1. Nie wiem, czy to dobry pomysł. Nazwisko nie jest rozpoznawalne w Polsce. Jedynie mieszkańcy Chełmna mogą kojarzyć Pana Grzegorza.

Comments are closed.