Interwencje strażaków w Chełmnie i na drodze powiatowej DP1604

Interwencje strażaków w Chełmnie i na drodze powiatowej DP1604

Siódmego października 2023 roku, dokładnie o godzinie 10:47, wymagane było natychmiastowe działanie strażaków na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Chełmnie. Doszło tam do niecodziennego zdarzenia, kiedy to konar drzewa runął na dwa pojazdy – Peugeot 207 oraz Fiat Punto. Na miejscu zdarzenia już wcześniej obecna była lokalna policja.

Zaraz po przybyciu strażacy przystąpili do działań mających na celu zabezpieczenie obszaru zdarzenia. Następnie usunęli spadły konar, który okazał się być przyczyną uszkodzeń dwóch samochodów. Dodatkowo, strażacy zajęli się dwoma łamanymi gałęziami znajdującymi się na drzewie, które mogły stanowić potencjalne zagrożenie dla przechodniów. Właściciel pojazdu marki Fiat pojawił się na miejscu podczas trwania akcji, co pozwoliło przekazać mu bezpośrednio jego uszkodzony samochód. Samochód marki Peugeot został natomiast przekazany policji. Po wykonaniu wszystkich czynności, strażacy zakończyli swoją interwencję.

Kolejne działanie straży pożarnej miało miejsce 6 października 2023 roku o godzinie 10:55. Tym razem konieczne było usunięcie rozlanej plamy oleju z powierzchni drogi powiatowej DP1604. Plama ta miała długość aż 200 metrów i szerokość jednego metra. Na miejscu akcji obecny był także patrol policji.

Na początek strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, po czym wprowadzili ruch wahadłowy dla obydwu stron jezdni. Rozlany olej został obsypany proszkiem pumeksowym, który skutecznie wchłonął niebezpieczny śliski płyn. Po tym etapie nastąpiło sprzątanie jezdni. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji strażaków, ruch na drodze powiatowej DP1604 został przywrócony w pełni.