Straż Miejska i Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmnie otrzymali nowe samochody

Straż Miejska i Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmnie otrzymali nowe samochody

Dobra wiadomość dla straży miejskiej oraz ochotniczej straży pożarnej w Chełmnie. Kilka dni temu przekazano im nowe samochody, które mają usprawnić ich pracę.

Dacia Duster dla Straży Miejskiej w Chełmnie

Jak informuje Klaudia Peplińska, specjalistka ds. promocji i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Chełmna, dla Straży Miejskiej zakupiono samochód marki Dacia Duster. Kwota, którą przeznaczono na ten cel to ponad 74 tys. zł. Samochód spełnia wszystkie wymagania pojazdu uprzywilejowanego. Była to bardzo ważna inwestycja, ponieważ obecnie mieście pracuje 9 strażników, łącznie z komendantem. W ramach nowej inwestycji pojawia się również pytanie, czy w Chełmnie rozbudowany zostanie monitoring? Na ten moment nie planuje się takiej inwestycji, z tego względu, że jest ona bardzo kosztowna. Podjęcie takiej inwestycji nastąpi dopiero w momencie uzyskania dotacji na ten cel.

Nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmnie

Na chełmiński rynku kilka dni temu nastąpiło uroczyste przekazania i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA Volvo dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmnie. Całą uroczystość rozpoczęła złożenie meldunku prezesowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP druhowi Jarosławowi Kuziole, Kolejnym etapem było podniesienie flaki i odegrane hymny narodowego. Po powitaniu gości nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdy. Poświęcenia nowego pojazdu dokonał kapelan powiatowy strażaków ks. Mariusz Malinowski, w asyście prezesa OSP Chełmno. Otrzymane Volvo wyposażono w zbiornik wody o pojemności 2700 litrów. Dodatkowo posiada on zbiornik 270 litrów na środek pianotwórczy, maszt oświetleniowy, autopompę. Silnik nowego wozu strażackiego ma moc 280 KM i wpisuje się w najnowsze normy spalania emisyjnego. W środku posiada miejsce dla 6 ratowników, włącznie z kierowcą.

Gratulujemy otrzymanych wozów i mamy nadzieję, że będą długo służyły i pomagały innym.