Zakup nowych pojazdów i modernizacja serwerowni w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie

Zakup nowych pojazdów i modernizacja serwerowni w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Chełmnie odbyło się uroczyste przyjęcie dwóch nowych pojazdów przeznaczonych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG). Wydarzenie to spotęgowało otwarcie zaktualizowanej serwerowni oraz stanowiska kierowania. W tej samej ceremonii, przekazano również samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Chełmnie. Dodatkowo, jeden z członków ekipy został wyróżniony.

Uroczystość zorganizowany na cześć oficjalnego przekazania dwóch pojazdów dla KP PSP w Chełmnie, inauguracji zaktualizowanej serwerowni i stanowiska kierowania, a także przekazania samochodu dla OSP Chełmno, zgromadziła szereg znaczących postaci. Na liście gości znalazł się między innymi mł. brygadier Krzysztof Rutkowski, który reprezentował Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu. Obecni byli również przedstawiciele firm zaangażowanych w modernizację serwerowni i stanowiska kierowania KP PSP – Krzysztof Truszkowski z firmy „Profkom” oraz Gabriel Tomaszewski, właściciel Salonu Meblowego Gabryś.

Po powitaniu przez gospodarza wydarzenia, mł. brygadiera Tomasza Guzka – komendanta powiatowego KP PSP w Chełmnie, przystąpiono do przekazania pojazdów. Następnie miało miejsce symboliczne otwarcie nowej serwerowni i prezentacja pokazująca prace związane z modernizacją serwerowni i stanowiska kierowania, a także prezentację nowych pojazdów.

Od końca ubiegłego roku, komenda w Chełmnie jest bogatsza o dwa nowe samochody: średni GBA 2/16 na podwoziu Renault oraz lekki ratowniczy Ssang Yong Musso – poinformował kapitan Kasper Korczak, oficer prasowy KP PSP w Chełmnie. Zakończyła się również modernizacja serwerowni i Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chełmnie w listopadzie ubiegłego roku. W wyniku tych działań powstała nowa serwerownia, nowe pomieszczenie socjalne dla dyżurnych, zaktualizowano systemy łączności radiowej i anteny nadawcze. W Stanowisku Kierowania utworzono dwa niezależne stanowiska, co umożliwia koordynowanie działań na terenie całego powiatu.