Są mieszkania do kupienia w Chełmnie

Są mieszkania do kupienia w Chełmnie

Lada moment problem z zakupem własnych czterech kątów może dla niektórych przejść do historii. Już wkrótce wszyscy zainteresowani znajdą się przed szansą kupienia wymarzonego mieszkania w Chełmnie. Miasto wyznaczyło datę przetargu na 10 marca br.

Przetarg na wolne mieszkania w dobrych lokalizacjach

Na przyszłych właścicieli czekają dwa mieszkania w Chełmnie, które urzędnicy przeznaczyli na sprzedaż. Jedno z nich znajduje się w sąsiedztwie Parku Miniatur Zamków Krzyżackich przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2, z dobrym dojazdem, a nawet pieszo do ścisłego centrum miasta. Drugi z lokali znajduje się przy ul. Wodnej 2 tuż przy Starych Plantach i nieopodal Rynku w Chełmnie, a więc w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Pierwszy z nich jest oznaczony jako lokal mieszkalny nr 7. Z kolei przyszły właściciel drugiej nieruchomości nabędzie lokal o nr 9. Już wkrótce zainteresowani będą mogli wziąć udział w przetargu organizowanym przez Gminę Miasto Chełmno w związku ze sprzedażą wspomnianych mieszkań.

Chętni muszą pospieszyć się z wpłaceniem wadium

Nowy właściciel lokalu położonego przy ul. Wodnej 2 zyska także piwnicę, udział w części nieruchomości wspólnej i prawo własności gruntu. Gmina wyceniła mieszkanie na 59 tys. zł, choć ta może jeszcze wzrosnąć. Licytacja będzie miała miejsce 10 marca 2022 roku o godz. 8:30 w Urzędzie Miasta przy ul. Dworcowej 1 w sali nr 102. Sprzedaż mieszkania przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 wraz z piwnicami oraz udziałem w części nieruchomości wspólnej i prawie własności gruntu. Początkowa cena to 190 tys. zł. Przetarg odbędzie się pół godziny wcześniej w stosunku do pierwszej licytacji. Aby wziąć udział w licytacjach, trzeba wcześniej wpłacić depozyt w kwocie 10 procent od ceny wywoławczej na rachunek bankowy urzędu lub bezpośrednio w kasie. Zainteresowani mają na to czas do 3 marca 2022, więc należy się spieszyć z decyzją. Oba lokale stanowią własność Gminy Miasto Chełmno. Życzymy powodzenia w owocnych licytacjach.