Stadion w Chełmnie będzie nosił nazwę im. Grzegorza Mielcarskiego

Stadion w Chełmnie będzie nosił nazwę im. Grzegorza Mielcarskiego

To już postanowione, zaledwie kilka dni temu Radni Rady Miasta Chełmna, jednomyślnie przegłosowali, że Stadion Miejski w Chełmnie będzie nosił imię Grzegorza Mielcarskiego. Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji Rady Miasta Chełmna.

Stadion w Chełmnie

Stadion położony jest przy ul. Park Słowackiego. Nazwę znanego piłkarza nosi już od 30 marca 2022. Sama inicjatywa, aby właśnie tak nazywał się nasz miejski stadion, przewijała się już kilkukrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Ostatnio temat wrócił za sprawą Jacka Kordowskiego, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Chełmno nie ma innego medalisty igrzysk olimpijskich. Jak podkreśla burmistrz miasta, Artur Mikiewicz, Grzegorz Mielcarskie to najlepszy sportowiec w dziejach naszego miasta. Ten rok jest najlepszym momentem na nadanie stadionowi tego imienia, ponieważ mija właśnie 30 lat od sukcesu piłkarskiej reprezentacji Polski na igrzyskach w Barcelonie, gdzie wywalczyła srebrny medal, w którym swój udział ma także Grzegorz Mielcarski. Uroczystości związane z oficjalnym nadaniem tego imienia mają odbyć się na przełomie maja i czerwca 2022. Cieszymy się, że wreszcie udało się ustalić jednogłośne porozumienie w sprawie nadania imienia stadionowi.

Kim jest Grzegorz Mielcarski?

Grzegorz Mielcarski urodził się 19 marca 1971 roku w Chełmnie. Jest napastnikiem. Swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w klubie ZKS Orzeł Chełmno. Kolejnym klubem, do którego się przeniósł był zespół Polonii Bydgoszcz. W trakcie swojej kariery zawodowej grał w takich klubach jak: Górniku Zabrze, Pogoni Szczecin, Widzewie Łódź, a także w zagranicznych klubach szwajcarskim Servette FC, portugalskim FC Porto, hiszpańskim UD Salamanca, czy greckim AEK Ateny. Do jego największych sukcesów należy wywalczenie wicemistrzostwa Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z reprezentacją Polski w piłce nożnej w 1992 roku. W reprezentacji Polski zagrał 10 razy i strzelił 1 bramkę, którą strzelił właśnie podczas tych mistrzostw.