Kontrole miejsc spalania w Chełmnie

Kontrole miejsc spalania w Chełmnie

Straż Miejska w Chełmnie w ramach kontroli wybranych miejsc spalania, sprawdza, co mieszkańcy wrzucają do pieców w okresie zimowym. Jak wypadła kontrola? Czy w Chełmnie mieszkańcy przestrzegają przepisów prawa?

W większości nie wykryto nieprawidłowości

W większości przypadków nie stwierdzono nieprawidłowości, jednak w jednym przypadku zostało ujawnione palenie niedozwoloną substancją, czyli panelami podłogowymi. Właściciel otrzymał wysoki mandat w postępowaniu mandatowym.

Zachęta do nowoczesnych pieca

Burmistrz Artur Mikiewicz zaznacza, że wielu mieszkańców inwestuje w ekologiczne systemy grzewcze. Urząd Miasta Chełmna przekazał 285.100 złotych na 82 inwestycje efektywnych ekologicznie. Udzielono mieszkańcom 39 dotacji na wymianę systemu grzewczego, 25 dotacji na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, 17 dotacji na zakup i montaż pomp ciepła, a także jednej dotacji na budowę przyłącza gazowego. Chełmianie, którzy zdecydowali się na zmianę swoich systemów grzewczych na bardziej ekologiczne, wykazują troskę o jakość powietrza i środowisko naturalne, co jest bardzo cenne i wartościowe.