Projekty ekologiczne w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie

Projekty ekologiczne w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie

W maju w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie uczniom udało się zrealizować dwa projekty. Co więcej, na ich realizację udało się pozyskać niemałe granty. Finalnie, dzięki swojej ciężkiej pracy i koordynacji opiekunów mogą teraz cieszyć się piękną zielenią w otoczeniu swojej szkoły. Dodatkowo cieszy fakt, że tereny zielone powstały z ich udziałem. Taki fakt cieszy podwójnie.

Projekt jesteśmy aktywni zawsze i wszędzie

Jak się okazało, granty były możliwe do uzyskania w ramach projektu, który nosi nazwę: jesteśmy aktywni zawsze i wszędzie. Cały projekt udało się pozyskać z LGD Chełmno. Cały projekt powstał w Centrum Obsługi Placówek Oświatowych. Realizacją tego przedsięwzięcia zajmują się właśnie nauczyciele i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmnie. W ramach całego zajścia odbywały się zajęcia kulinarne, plastyczne, związane z profilaktyką prozdrowotną oraz ekologią. W ramach tych ostatnich zajęć uczniowie podczas rośliny, o które muszą dbać i je pielęgnować. Jest warzywniak, a nawet borówki i poziomki. Wykonano również skalniak, który powstał najwcześniej i to bez funduszy Z LGD. Pieniądze na skalniak pozyskane zostały ze Stowarzyszenia Tilia z Torunia.

Strefa odpoczynku i relaksu

Stworzona przez uczniów strefa zielona to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu. Poza skalniakiem, w ramach całego projektu, uczniowie powiesili też budki dla ptaków i wiewiórek. Jak przyznają koordynator tego projektu, pani Lucyna Kufel, dzieci chętnie opiekują się tym miejscem. Pani Lucyna jest nauczycielką biologii oraz prowadzi innowację ekologiczną.

Projekt z LGD

Projekt z LGD realizowany jest w ramach edukacji ekologicznej. W ramach projektu na całość zaplanowanych działań udało się pozyskać 50 tys. złotych. Okazało się, że cały projekt to strzał w 10. Dzieci aktywnie w nim uczestniczą i co więcej, integrują się ze sobą. Uczniowie chętnie wspólnie pracują w ogrodzie, dbają o niego i edukują się. Oby więcej szkół mogło skorzystać z takiej okazji.