Mężczyzna z Jeleńca groził rodzinie. Rozlał benzynę i chciał podpalić ich dom

Mężczyzna z Jeleńca groził rodzinie. Rozlał benzynę i chciał podpalić ich dom

Strażacy oraz policja w ostatnich dniach maja zostali wezwani do nietypowego zdarzenia, które mogło zakończyć się dramatycznie. Jak się okazało, mężczyzna z Jeleńca groził rodzinie. Udało mu się oblać benzyną ich dom z zamiarem jego podpalenia. Sprawdź, co wiadomo już w tej sprawie.

Interwencja w gminie Popowo Biskupie

We wtorkowy wieczór, dokładnie 31 maja 2022 roku strażacy oraz policja zostali wezwani do miejscowości Jeleniec, która znajduje się w gminie Papowo Biskupie. Interwencja miała dotyczyć mężczyzny, który groził rodzinie. Oprócz gróźb rozlał on również benzynę i chciał dokonać podpalenia domu. Niestety po przyjechaniu na miejsce wezwanych służb, nie udało im się zatrzymać mężczyzny. Po przyjeździe służb mundurowych uciekł on z miejsca zdarzenia. O całym zajściu poinformował . kpt. inż. Kasper Korczak, który jest oficerem prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

Ostatecznie udało się zatrzymać podejrzanego

Dzień później, z samego rana udało się zatrzymać mężczyznę. Poinformowała o tym Anita Zielińska z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy tylko ten wrócił do miejsca swojego zamieszkania. Anita Zielińska podkreśliła również, że obecnie trwają czynności, które mają na celu przesłuchanie świadka, zbadanie wszelkich okoliczności i ustalenie biegu wydarzeń. Prawdopodobnie konieczne będzie również przesłuchanie wszystkich poszkodowanych oraz świadków. Wszystkie te czynności mają na celu wyjaśnienie sytuacji i ustalenie okoliczności zdarzenia. Całe szczęście, że mężczyźnie nie udało się podpalić domu. Na ten moment nie są znane szczegółowe dane mężczyzny.