Niebezpieczny pożar w jednorodzinnym domu na terenie Stolna pod Chełmnem

Niebezpieczny pożar w jednorodzinnym domu na terenie Stolna pod Chełmnem

W spokojnej miejscowości Stolno, położonej w powiecie chełmińskim, doszło do pożaru jednoetapowego domu mieszkalnego. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielne popołudnie, dokładnie 7 stycznia 2024 roku, o godzinie 14:12. Właściciel budynku, który próbował samodzielnie uporać się z ogniem, odniósł lekkie obrażenia i doznał podtruć dymem.

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek strażackich, okazało się, że pożar jest intensywny i silnie rozwinięty. Strażacy dzięki swojej biegłości i profesjonalizmowi szybko zapanowali nad sytuacją. Jednak mimo ich zaangażowania, wnętrze domu zostało prawie całkowicie zniszczone przez nieubłagane płomienie.

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej poszkodowany został jedynie właściciel nieruchomości. Mężczyzna zasłabł na skutek wdychania dymu. Na miejsce zdarzenia skierowano aż osiem zastępów straży pożarnej. Brały w niej udział jednostki z różnych miejscowości, m.in. z JRG Chełmno, OSP Rybieniec, OSP Robakowo, OSP Małe Czyste oraz OSP Nowa Wieś Chełmińska. Poza strażakami, na miejscu obecne były także służby medyczne i policja.