Wyrokiem sądu, podpalacz samochodów w Chełmnie skazany na pięć lat pozbawienia wolności

Wyrokiem sądu, podpalacz samochodów w Chełmnie skazany na pięć lat pozbawienia wolności

Po rozprawie sądowej, trzydziestojednoletni mężczyzna, znany z recydywy, został skazany na karę pięciu lat więzienia. Sąd uznał go za winnego serii podpaleń samochodów w mieście Chełmno, a także innych przestępstw, które wcześniej miał na swoim koncie.

Podpalenia, które dokonał Chełmnianin, były liczne i systematyczne. Pierwsze z nich miało miejsce 3 października, na ulicy Wodnej w Chełmnie. Sprawca wylał substancję łatwopalną na motorower i następnie go podpalił. Seria tych bezprawnych czynów prowadziła do coraz większych strat materialnych.

Teraz, przestępca stanął przed obliczem sprawiedliwości. Za swoje działania w warunkach recydywy, groziło mu nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak Sąd Rejonowy w Chełmnie postanowił wymierzyć karę 31-latkowi w postaci pięciu lat więzienia. Decyzja sądu nie kończy się jednak na tym.

Grażyna Wiącek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Chełmnie, w rozmowie z portalem Chełmno Nasze Miasto, informuje, że sąd nałożył na mężczyznę dodatkowy obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Spalonych lub nadpalonych zostało kilka pojazdów, a straty finansowe wynoszą od 800 zł do 20 tys. zł, w zależności od stopnia uszkodzenia pojazdu.