Nocne zdarzenie w Chełmnie: Pożar komory silnika samochodu osobowego

Nocne zdarzenie w Chełmnie: Pożar komory silnika samochodu osobowego

W nocy 19 lutego 2024 roku, dokładnie o godzinie 00:09, straż pożarna otrzymała zgłoszenie alarmowe dotyczące niebezpiecznej sytuacji w Chełmnie na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Sprawa miała związek z pożarem komory silnika pewnego pojazdu.

Zgłoszenie dotyczyło konkretnie samochodu marki Subaru, którego komora silnika została strawiona przez płomienie. W bezpośrednim sąsiedztwie płonącego auta zaparkowane były inne pojazdy, które również były narażone na ryzyko zapalenia się od rozwijającego pożaru. Na miejscu zdarzenia obecna była policja.

Strażacy natychmiast podjęli stosowne działania mające na celu zarówno ugaszenie ognia, jak i zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wykorzystali do tego jeden prąd piany skierowany bezpośrednio na płonący samochód. Po udanym ugaszeniu pożaru, odłączyli akumulator oraz zakręcili zbiornik z gazem wymuszając tym samym bezpieczeństwo i kończąc swoje działania.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Chełmna, które wspólnymi siłami udało się opanować sytuację i pokonać niebezpieczeństwo.