Błędnie namalowana koperta dla osób niepełnosprawnych poprawiona

Błędnie namalowana koperta dla osób niepełnosprawnych poprawiona

Jakiś czas temu błędnie namalowano kopertę dla osób niepełnosprawnych przy Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie. Była zbyt wąska i nie miała prawidłowych parametrów. Na szczęście udało się naprawić błąd i wszystko jest już prawidłowo. 

Błędne oznakowanie

Koperta, która powstała na parkingu przy Komendzie Powiatowej w Chełmnie była wymalowana bez obowiązujących przepisów. Jak się okazało, jej wymalowanie zlecił Urząd Miasta Chełmno. Po tym, jak znalazła się ona na parkingu, to wówczas policja kilkakrotnie prosiła o jej poprawienie. Pisano wówczas pisma do magistratu, ale pozostawały one bez odpowiedzi burmistrza. Niestety przez długi czas problem ten nie został rozwiązany. Aż do teraz. 

Jakie parametry powinna mieć koperta?

Miejsce dla osób niepełnosprawnych, które oznaczone jest niebieska kopertą ma specjalne wytyczne. Takie miejsce powinno mieć minimum 3,6 m szerokości i 5 m długości. Tylko w ten sposób jest możliwość, aby osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mogła bez problemu wydostać się z samochodu i przejechać bezpiecznie na wózku. Takie miejsca są potrzebne w przestrzeni miejskiej. osoby poruszające się na wózkach muszą mieć ułatwiony sposób parkowania. To jedyna szansa, aby mogli bezpiecznie podróżować samochodem. dziwi tylko fakt, że nikt wcześniej nie sprawdził, jakie wymagania ma takiej miejsce parkingowe. 

Interwencja policji

Jak wspominaliśmy, policja interweniowała wielokrotnie w tej sprawie. Pierwsze pisma wysłano już w marca 2020 roku. Kolejne było w czerwcu 2020 roku. Niestety wysyłane pisma pozostawały bez odzewu. Dopiero pismo z tego roku z lipca przyniosło efekty. Obecnie miejsce parkingowe pomiędzy budynkiem policji a szkołą muzyczna na ulicy Świętojerskiej spełnia już wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Szkoda, że trwało to tak długo. Można więc bez problemu korzystać z tego miejsca. Nie ma natomiast żadnej informacji na temat tego, dlaczego trwało to aż tak długo.