Długotrwała renowacja odcinka drogi krajowej nr 91 między Świeciem a Chełmnem

Długotrwała renowacja odcinka drogi krajowej nr 91 między Świeciem a Chełmnem

Miło nam donieść, że renowacja 6-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 91, łączącego Świecie z Chełmnem, została wreszcie zakończona. Kierowcy, którzy musieli pokonywać tę trasę podczas jej przebudowy, wyrażają teraz swoją ulgę i satysfakcję.

Zakończenie tego wymagającego projektu było wielokrotnie opóźniane, co powodowało frustrację wśród użytkowników drogi. Podróżowanie na trasie Świecie – Chełmno często stawało się koszmarem dla kierowców. Korki i opóźnienia sprawiały, że podróż do Bydgoszczy była zazwyczaj szybsza niż do Chełmna. Dodatkowo niezadowolenie wywoływał widok niewielkiej liczby pracowników pracujących przy drodze. Przyznanie tego przez jednego z kierowców natkniętych na stacji benzynowej w Świeciu tylko potwierdza ogólne odczucia.

Sama inwestycja była podzielona na dwa etapy. Prace obejmowały modyfikację skrzyżowań, budowę ronda, poszerzanie i wzmacnianie samej drogi krajowej, a także tworzenie ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Dodano dodatkowy pas do wyprzedzania, nowe zatoki autobusowe i zjazdy. Zmodernizowano także punkty kontroli i ważenia pojazdów oraz istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach.