Rozpoczęła się budowa skateparku w Chełmnie

Rozpoczęła się budowa skateparku w Chełmnie

Rozpoczęły się prace przy budowie skateparku w Chełmnie. Jest to zadanie, które powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego już w 2020 roku. Wartość tej inwestycji wyniesie 500 tys. złotych.

Dlaczego akurat skatepark?

W naszym mieście brakuje miejsca, gdzie młodzież mogłaby bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Część młodzieży, z braku innego miejsca, skupia się na trenowaniu tego sportu w niekoniecznie bezpiecznych obszarach, głównie na parkingach, drogach dostaw czy wewnętrznych na osiedlach. Dlatego tak bardzo zależało mieszkańcom, aby powstało jedno miejsce, w pełni dostosowane do tej dyscypliny i co najważniejsze, bezpieczne. Okazało się, że na jednej z sesji w 2021 roku burmistrz Artur Mikiewicz zaproponował radnym realizację tego zadania w powiększonym zakresie, tym samym zwiększenie finansowania projektu do 900 tys. złotych. Miasto złożyło niosek do Ministerstwa Finansów o dofinansowanie skateparku i otrzymało pomoc.

Gdzie dokładnie powstanie skatepark i jak przebiegają prace?

Miejsce powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmnie. Na ten moment budowa idzie zgodnie z harmonogramem. Udało się nawet nieco wyprzedzić działania. Zakończenie budowy planowane jest na koniec czerwca. Termin ten został specjalnie tak dobrany, żeby dzieci i młodzież mogła skorzystać z tego miejsca jeszcze w okresie wakacyjnym. Na skatepark złożą się takie przeszkody jak m.in. otwarty bowl z bankiem, funbox z greenboxem, poręczą i piramidą, bank ramp (różne wysokości), grindbox, poręcz prosta i barcelona z manual padem. Pojawią się również elementy małej architektury. Burmistrz poinformował, projekt powstał w taki sposób, aby móc w przyszłości jeszcze bardziej rozbudować to miejsce. Dlatego na ten moment realizowany jest tylko etap pierwszy, a w tym samym czasie trwają dalsze rozmowy o dofinansowanie. Zależy nam na tym, aby dzieci miały swoje miejsce, gdzie mogą swobodnie uprawiać aktywność fizyczną. Mamy nadzieję, że uda się otrzymać kolejną pomoc finansową i rozbudować to miejsce.