Groźny pożar auta w powiecie chełmińskim

Groźny pożar auta w powiecie chełmińskim

Trzeba przyznać, że widok płonącego auta przywodzi na myśl wypadek samochodowy i cierpiących ludzi. Na szczęście tym razem sytuacja, do której doszło w Królewie Kijewskim w dniu wczorajszym zakończyła się tylko strachem. Strachem, ale i stratami finansowymi, choć na szczęście nie tak wysokimi jakby się mogło wydawać. To właśnie tu samochód stanął w płomieniach.

Pech trzynastego, ale nie w piątek

O pechu może mówić właściciel samochodu osobowego, który właśnie trzynastego września stanął w płomieniach. Pożar był znaczny i z daleka wyglądał naprawdę groźnie. Wybuchł na terenie Królewa Kijewskiego tuż po godzinie 15:40. Szybko na miejscu pojawili się niezastąpieni strażacy, którzy przystąpili do wygaszania ognia. Sytuacja była tym bardziej groźna, że w starym samochodzie osobowym obecna była instalacja gazowa. W każdym momencie mogło dojść do jej wybuchu. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Dobrze, bo nikt nie ucierpiał. No może poza samochodem osobowym mieszkańca miasteczka.

Najprawdopodobniej doszło do samozapłonu. Przyczyną mogła być awaria pojazdu. Trudno na ten moment mówić o konkretnej przyczynie, choć w tym wypadku wydaje się mało istotna. Najważniejsze bowiem, że nikt nie ucierpiał. Gdyby ta sytuacja zdarzyła się podczas jazdy, skutki awarii mogłyby być zdecydowanie gorsze.