Kąpieliska w pobliżu Chełmna – gdzie warto się wybrać?

Kąpieliska w pobliżu Chełmna – gdzie warto się wybrać?

Kąpieliska w Polsce działają od czerwca do końca września. Nie inaczej jest w Chełmnie. Lato za oknem w pełni, nic więc dziwnego, że każdy szuka miejsca na odpoczynek. W upalne dni najlepiej wyskoczyć nad wodę. Poniżej znajduje się lista wybranych kąpielisk w Chełmnie i okolicy. A jeśli szukasz akwenów wodnych na terenie Europy, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kąpielisko Starogrodzkie

Kąpielisko znajduje się w Chełmno, na jeziorze Starogrodzkim. Dokładnie do dyspozycji jest akwen wodny z możliwością kąpieli o długości 95 metrów. Kąpielisko czynne jest w godzinach od 09:00 do 18:00. Cały teren jest ogrodzony. Na plaży znajduje się specjalnie wydzielona strefa do relaksu i sportu, a także molo. Na miejscu jest możliwość cumowania sprzętu wodnego, a także organizacji grilla lub ogniska. Warto również wiedzieć, że miejsce dostępne jest dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są także przebieralnie, toalety. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Na plażę nie zabierzecie swojego pupila, jest zakaz wprowadzania zwierząt domowych. 

Kąpielisko nad jeziorem Deczno

Jezioro znajduje się w miejscowości Sulnówko. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 316 m. Kąpielisko czynne jest w godzinach od 09:00 do 19:00. Cały teren jest ogrodzony, a w wodzie została wyznaczona strefa kąpieli, w tym również dla dzieci.  Na plaży znajduje się miejsce do rekreacji i sportu. Na miejscu jest możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielona została strefa, gdzie można rozpalić grill lub ognisko. Znajdziemy również toaletę, natryski i przebieralnie. Całość dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych, na miejscu jest również ratownik.  Na kąpielisko nie zabieramy żadnych zwierząt domowych. 

O czym zawsze warto pamiętać, wybierając się nad wodę? 

Wypad nad wodę to zawsze super atrakcja dla miłośników takiej formy wypoczynku. Pamiętajmy o zabraniu ręcznika, kocy, wody i jedzenia. Zawsze należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać regulaminu danego miejsca. Warto również zaopatrzyć się w specjalne preparaty z filtrem UV, a także na komary.