Miejsca, które warto odwiedzić w Chełmnie

Miejsca, które warto odwiedzić w Chełmnie

Planujesz w najbliższym czasie urlop i nie masz jeszcze konkretnego planu? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Koniecznie przyjedź i poczuj wyjątkowy klimat Miasta Zakochanych. Witamy w Chełmnie. Przy okazji wizyty w Chełmnie, warto udać się także do pobliskiej Bydgoszczy.

Czy wiesz, że miasto leży na dziewięciu wzgórzach? To więcej niż w Rzymie, które położone jest na siedmiu. To tutaj swoją opieką otacza miasto Święty Walenty. Jego relikwie znajdują się w Kościele farnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Poniżej znajdziesz propozycje miejsc, które musisz zobaczyć.

Nowe Planty

To tutaj możesz zobaczyć panoramę okolicy wraz z widokiem na miasto Świecie, które leży po drugiej stronie rzeki Wisły. Podczas spaceru po parku wypijesz kawę, będziesz podziwiać piękne dywany wykonane z kwiatów. W parku odkryjesz również małą, ale ciekawą fontannę. Dla zakochanych punktem obowiązkowym jest Ławeczka dla zakochanych. To idealne miejsce na wyznanie miłości swojej sympatii, zrobienie romantycznego zdjęcia, czy powieszenie kłódki. Nieopodal parku znajdziesz Bramę Grudziądzką.

Wieża widokowa na farze

Jeśli chcesz zobaczyć Chełmno z góry, wejdź na wieżę widokową. Z tego miejsca zobaczysz panoramę Chełmna, widok na Świecie oraz dolinę Wisły. Dopiero tutaj można przekonać się na własne oczy, że miasto leży na wzgórzach. Uważaj na wiatr — jest tutaj naprawdę wietrznie, jednak wspaniały widok wszystko rekompensuje. Nie zapomnij zajrzeć także do Kościoła.

Mury miejskie

Średniowieczne mury miasta mają długość ponad 2270 metrów. Polecamy spacer na całej ich długości, bo naprawdę warto. Mury są dobrze zachowane. Baszty, a przetrwało ich 17, to kolejna architektura, która wygląda imponująco. Do niektórych z nich, np. Baszty Prochowej, można wejść.

Średniowieczna Osada Rycerska z Izbą Tortur

Podążając wzdłuż murów kościoła podominikańskiego ulicą Kościelną, natrafisz na Średniowieczną Osadę Rycerską. Zupełnie za darmo jest tutaj dostępna izba tortur. Zobaczysz tutaj narzędzia, które wykorzystywano do tego celu. W maju odbywa się tutaj Turniej Rycerski.