Wzrasta zaufanie do chełmińskich strażaków

Wzrasta zaufanie do chełmińskich strażaków

Na początku sierpnia doszło do zmiany osoby dowodzącej jednostką KP PSP w Chełmnie. Nowe stanowisko zajął Tomasz Guzek, który ze strażą pożarną związany jest od blisko 18 lat. To wielka szansa na znaczny wzrost zaufania mieszkańców, choć jak podają statystyki to jedna z nielicznych służb cieszących się tak wielkim zaufaniem i sympatią najbliższego otoczenia.

Wiele wyzwań, wiele wydatków

Nie da się ukryć, że komenda straży pożarnej w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pan Tomasz Guzek zdaje sobie sprawę, że jest to zasługa nie tylko swojego poprzednika, ale również całej załogi, która niezależnie od pory dnia i nocy gotowa jest nieść pomoc okolicznym mieszkańcom. Trzeba przyznać, że ciężko określić konkretne zadania tej jednostki, bowiem zakres ich czynności jest naprawdę imponujący. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach strażacy z tej jednostki uczestniczyli w kilku wypadkach drogowych, gasili pożary ale również rozmawiali z niedoszłym samobójcą i uratowali życie pewnej starszej kobiecie, która w środku nocy pojawiła się u nich z zawałem serca. Jak śmieją się sami strażacy trudno wymienić wszystkie czynności, z którymi borykają się na co dzień. A wyzwań jest naprawdę wiele.

W najbliższym czasie trzeba jednak postawić na maksymalną automatyzację komendy.

Usprawni to pracę wszystkich jednostek, a jednocześnie zapewni komfort i jeszcze większa swobodę działań. Wśród wymienianych w najbliższych miesiącach inwestycji zalicza się profesjonalna pralnia, która ułatwi czyszczenie skafandrów ochronnych nie tylko strażaków, ale również ochotników, którzy często wspierają ich działania w terenie.

Ponadto obecnie trwa rekrutacja na funkcjonariusza w służbie finansów. To istotna funkcja, na którą należy wybrać najlepszą z możliwych osób. Konieczna jest również wymiana sprzętu stanowiącego stanowisko zarządzania. Równie istotnym punktem jest pozyskanie specjalnego pojazdu, który miałby zastąpić mocno już wysłużony samochód ratownictwa technicznego. Jak widać przed nowym komendantem wiele wyzwań. Na szczęście Pan Tomasz cieszy się szacunkiem i poważaniem wśród swoich pracowników, na których może liczyć bez względu na sytuację.